İyi ki doğdun Kızım ve Anne Oldum…

Miss Sarı ( Minik serce ),  varlığını öğrendiğim andan itibaren hayat değişti bizim için. O zorlu yolculuğun 38 hafta boyunca kızımın her kıpırtını hissetmek heyecan vericiydi.

İyi ki doğdun kızım çünkü tam anlamıyla artık anne oldum. Hamilelik annelige hazırlıyormuş bir kadını. Annelik bebek tamamen hayatında hissetmeye başladığında belli oluyormuş.

Kızım 16 Nisan 2019( salı) tarihinde 01:20’de 2.900 gram dünyaya geldi. Böyle yazınca bir anda doğmuş ve bitmiş gibi ama öyle olmadı. 38. hafta 6 gün doğumum gerçekleşti. Hep sezaryen olacak dedim dedim, normal doğum oldu. Son haftalar sancılardan dolayı hep hastanede idim. Hastaneye gidiyor nst cihazında sancılar çok çıkıyor serum vurunup eve gidiyordum. Doktorlarıma sezaryen olması için 36 haftadan sonra baskı yapmadım değil. Sezaryen olmasını istememin iki sebebi vardı. Biri kanda pıhtılaşmamın olması idi. Minik sercem için her gün iğne (clexane 0.4) vurunup sona kadar gelip bebeğimi kaybetmek istemedim. Diğeri ise annemin karnımın şiş halini görmesi idi. Doğumda yalnız olmaktan korkmamdı. Ve doğumu tek başıma yapmıştım, korktuğum olmuştu.

Doğum sırasında hayatımı tekrar gözden geçirdim. Bence dünyaya bebek getirmek dertti ve ben bu derde kafa göz dalmıştım. Hayatımda önce aşkı, güveni, huzuru, mutluluğu ve saf sevgiyi gördüm ve sonrada ayrılıgı, hüznü, huzursuzlugu, yarım kalışları ögrendim. Sonra yeniden aynı güzel duyguları hissettim. Çünkü kızım senin sesini duymuştum.

Doğum Kronoloji

  • 15:30 – Hastaneye giriş
  • 16:00 – Lavman
  • 17:00 – Sancı başlanğıçlar ve kontroller
  • 20:00 – Nisan gelmesi
  • 21:00 – Su gelmesi
  • 00:00 – Ameliyattan giriş
  • 01:20 – Miss Sarı dünyaya geldi
  • 02:00 – Ameliyattan çıkış
  • 12:00 – Hastaneden çıkış

Doğumum kolay olmadı, normal oldugundan bol sancılı ve yırtıklı oldu. Miss Sarı doğumunu görmek harika bir şey…

Doğumdan sonra tam bir ay geçti. Anne olduktan sonra uykuyu çok özledim. Çok uykunun korku verdiğini ve birisinin her şeyiyle senin ilgine muhtaç olmasının güzel bir his yarattığını hissettim…

Hayırlı zamanda allah tekrar anne olmayı nasip etsin insallah…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bu sitenin arkasında WordPress.com'un gücü var.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: